Paczki do Irlandii i Polski

Szybko, tanio i bezpiecznie
Kurier 1Kurier 2Kurier 3Kurier 4Kurier 6Kurier 7Kurier 9Kurier 11Kurier 12
Najlepsze firmy kurierskie w jednym miejscu
Jesteśmy oficjalnym partnerem 12 firm kurierskich. Przez 10 lat pomogliśmy wysłać ponad 5 milionów paczek w kraju i na świecie. U nas porównasz ulubione firmy kurierskie i wyślesz bezpiecznie paczki, palety, koperty lub inne przesyłki niestandardowe.
Jesteśmy świetnie oceniani
Na podstawie ponad 100 tysięcy niezależnych i sprawdzonych opinii.
4.9/5
Bezpieczna wysyłka paczek
Kurierzy dostarczają wszystkie przesyłki bezpiecznie do odbiorcy.
Darmowe śledzenie przesyłki
Każda wysłana przesyłka posiada darmowe śledzenie na każdym jej etapie.
Szybka dostawa przesyłek
Większość przesyłek jest dostarczana w mniej niż 24h od jej nadania.
Kurier odbiera paczkę
Z nami wysyłasz szybko i sprawnie
Szybkie doręczenie przesyłek
Nie czekamy, tylko dostarczamy. Nasz system ma na oku każdą przesyłkę, aby dotarła na czas i bez opóźnień. Ekspresowa dostawa do 24h w Polsce i na Świecie.
Ubezpieczenie każdej przesyłki
Wiemy, że każda przesyłka ma swoją wartość. Dlatego możesz ubezpieczyć paczkę na dowolną kwotę. Gwarantujemy ochronę Twojej przesyłki na każdym etapie podróży.
Codzienny odbiór przesyłek
Oszczędzaj czas i nadawaj przesyłkę kiedy chcesz. Kurierzy pracują w każdy dzień roboczy i mogą dostarczać paczki nawet w sobotę. Do każdego miejsca w Polsce i na świecie.
Kurier dostarcza paczkę
Nie musisz martwić się o swoją przesyłkę
Darmowe śledzenie przesyłki
Wiemy, jak ważna jest informacja, gdzie jest Twoja przesyłka. Nasz system śledzenia przesyłki informuje o każdym etapie podróży. Dzięki temu oszczędzasz czas i zyskujesz spokój.
Swobodne nadawanie
Nie masz czasu czekać na kuriera? Przesyłkę również możesz zanieść do naszych partnerskich punktów w dowolnym momencie. Ponad 50 tysięcy punktów nadań w całej Polsce.
Wiele usług dodatkowych
Chcesz wysłać paczkę za pobraniem? Potrzebujesz inną usługę dodatkową? Możesz wybrać dowolną opcję spośród wielu dostępnych na naszym portalu.
Jak działa TaniaPaczka.pl?
1
Wyceń swoją przesyłkę i wybierz ulubionego kuriera
2
Wypełnij formularz nadania przesyłki i opłać usługę
3
Przekaż przesyłkę kurierowi lub zanieś ją do punktu
Dostarczamy więcej, niż paczki
Więcej niż paczki

Jak wysłać paczkę do Irlandii i Polski?

Twoi znajomi mieszkają na Zielonej Wyspie? Jeśli tak, pamiętaj, że paczki do Irlandii wyślesz kurierem: tanio, szybko i bezpiecznie. Na naszej stronie możesz wybrać firmę, która zajmie się jej dostarczeniem. Wystarczy, że wypełnisz formularz online i porównasz ze sobą oferty poszczególnych przewoźników. Dowiedz się, jak wysłać paczkę do Irlandii.

Paczki do Irlandii – najlepsze sposoby nadania

Wysyłka paczki do Irlandii jeszcze nigdy nie była tak prosta. By ją nadać, nie musisz wychodzić z domu. Chcesz, żeby zamówienie kuriera zajęło Ci kilka minut? Najpierw sprawdź, jaki jest najtańszy kurier do Irlandii, a potem zastosuj się do tych wskazówek:

 1. Wybierz firmę kurierską – podaj wagę paczki, jej długość i szerokość. Dowiedz się, ile w przypadku poszczególnych firm kosztuje paczka do Irlandii i jak długo trwa jej transport. Kurier DPD, DHL, GLS to tylko niektóre opcje, jakie możesz wybrać.
 2. Sprawdź, czy przewoźnik oferuje usługi dodatkowe – takie jak ubezpieczenie paczki wliczone w cenę wysyłki.
 3. Zapakuj przesyłkę kurierską – czas na przygotowanie Twojej przesyłki. Wybierz solidny karton i włóż do niego przedmioty, które chcesz wysłać. Pamiętaj, że koszt wysyłki paczki do Irlandii zależy między innymi od jej wagi. Jak to wygląda w praktyce? Tanie paczki do Irlandii to te o wadze do 1 kg, za które zapłacisz około 100 zł. Dokładny cennik znajdziesz na naszej stronie.
 4. Wypełnij formularz – podaj dane nadawcy i odbiorcy paczki.
 5. Opłać przesyłkę – paczki do i z Irlandii opłacisz przelewem internetowym.
 6. Oznacz paczkę – przesyłki kurierskie do Irlandii powinny być odpowiednio oznaczone. Jak to zrobić? Do każdej paczki dołączony jest list przewozowy. Naklej go na karton, najlepiej w dobrze widocznym miejscu.
 7. Wyślij paczkę w wygodny dla Ciebie sposób – by wysłać paczkę, skorzystaj z usługi od drzwi do drzwi. W takim wariancie kurier UPS, lub innej firmy, odbierze od Ciebie przesyłkę, a potem dostarczy ją do adresata. Możesz też przywieźć paczkę do najbliższego punktu kurierskiego.
 8. Monitoruj przesyłkę – chcesz dowiedzieć się, gdzie znajduje się Twoja paczka? Zrobisz to nawet zaraz po jej nadaniu za pomocą opcji śledzenia.

Jaka jest niedozwolona zawartość przesyłek do Irlandii?

Zastanawiasz się, co możesz wysyłać do Irlandii? Oto lista produktów niedozwolonych:

 • broń – nie wysyłaj paczki do Irlandii zawierającej broń – także tę pozbawioną cech użytkowych – amunicji i materiałów łatwopalnych.
 • Narkotyki – przesyłki z Polski do Irlandii nie mogą zawierać narkotyków oraz innych środków odurzających.
 • Alkohol – pamiętaj, że kurier z Polski do Irlandii nie dostarczy alkoholu. Ponadto do swojej paczki nie możesz zapakować innych produktów objętych akcyzą.
 • Zwierzęta – standardowe przesyłki międzynarodowe nie mogą zawierać nie tylko żywych zwierząt, ale i roślin.
 • Dzieła sztuki – zarówno z Irlandii do Polski, jak i z Polski do Irlandii nie możesz wysyłać obrazów, rzeźb i innych dzieł sztuki.

A jakie przedmioty możesz wysłać do Irlandii i z Irlandii? Kurier dostarczy paczkę, w której znajdują się:

 • odzież,
 • Książki,
 • produkty spożywcze niewymagające specjalnego przechowywania.

Pamiętaj, że do Irlandii możesz wysłać te przedmioty, które są zgodne z regulaminem wybranego przez Ciebie przewoźnika.

Terminy doręczenia oraz sposoby śledzenia przesyłek do Irlandii

Czas transportu paczki do Irlandii zwykle trwa od 2 do 7 dni roboczych. Chcesz przyspieszyć ten proces? Zdecyduj się na szybkie przesyłki do Irlandii. Ile idzie paczka wysłana w ten sposób na trasie Polska Zielona Wyspa? Kurier doręczy ją w ciągu 1-2 dni.

Na czas doręczenia paczki do Irlandii wpływają:

 • wybrana usługa – odbiór paczki ekspresowej nastąpi szybciej niż w przypadku standardowej wysyłki do Irlandii. Dzień nadania – paczka do Irlandii Północnej lub Irlandii dotrze szybciej, jeśli przywieziesz ją do punktu wysyłkowego w pierwszych dniach tygodnia. Co istotne, weekendy, święta i dzień odbioru paczki nie wliczają się do czasu transportu.
 • Dodatkowe opcje – wybrane usługi dodatkowe mogą nie tylko wpłynąć na koszt paczki do Irlandii, ale też opóźnić jej doręczenie.
 • Problemy logistyczne – weź pod uwagę, że paczki wysłane do Irlandii Północnej kurierem, tak jak i te do Irlandii, dotrą z opóźnieniem, jeśli wystąpią problemy z załadunkiem lub rozładunkiem. Doręczenie paczki mogą też utrudnić nieprawidłowości w odprawie celnej.

Pamiętaj, że w dniu nadania paczki otrzymasz numer przesyłki, dzięki któremu możesz ją monitorować.

Jak prawidłowo spakować i zaadresować paczkę do Irlandii?

W Irlandii mieszka około 150 tysięcy Polaków. Jeśli chcesz wysłać paczki kurierem do jednego z nich, dowiedz się, jak prawidłowo je zapakować i zaadresować:

 1. Wybierz solidne opakowanie – pamiętaj, że kurier Polska Irlandia ma do przemierzenia ponad 2000 km, dlatego Twoje opakowanie wysyłkowe musi być wytrzymałe.
 2. Zważ i zmierz paczkę – to ważne choćby z tego powodu, że tanie przesyłki kurierskie to te, które ważą 1-5 kg. Weź pod uwagę, że na cenę paczki wpływają także jej wymiary, a za przesyłkę o standardowej wielkości zapłacisz mniej.
 3. Zabezpiecz przesyłkę – do środka pudełka włóż folię bąbelkową, a jej wnętrze oklej taśmą pakową.
 4. Zaadresuj paczkę – niezależnie od tego, czy zdecydowałeś się na usługę tani kurier, czy przesyłkę ekspresową, oznacz paczkę zgodnie z naszymi wytycznymi.

By bezpiecznie i sprawnie wysłać paczkę do Irlandii, zastosuj się do powyższych wskazówek. A jeśli masz wątpliwości dotyczące tego, jak zmierzyć czy zważyć przesyłkę, zapoznaj się z poradami zamieszczonymi w zakładce FAQ.