Zarobki kurierów DPD – jakie są stawki?

Poszukujesz pracy jako kurier? Wybór odpowiedniej firmy kurierskiej to klucz do osiągnięcia stabilnych zarobków. DPD, jeden z największych przewoźników w Polsce, proponuje różne formy zatrudnienia. Na wysokość wynagrodzenia wpływają m.in.: Twoje doświadczenie, miejsce pracy oraz rodzaj umowy. Sprawdzamy, ile zarabia kurier DPD.

Praca kuriera DPD z zewnątrz może wyglądać na stresującą i monotonną, ale wiele osób świetnie się w niej odnajduje. Musisz posiadać prawo jazdy i lubić prowadzenie samochodu. W noszeniu paczek przydaje się dobra kondycja fizyczna, chociaż dostajesz narzędzia, które ułatwiają dostarczanie ciężkich przesyłek. W DPD zarobki są uzależnione od doświadczenia, obsługiwanego regionu i rodzaju umowy.  

Jakie są zarobki kurierów DPD?

Zarobki kuriera DPD nie są jawne. Firma zatrudnia pracowników na podstawie umowy zlecenia lub B2B. Kiedy wysyłasz CV przez oficjalną stronę przewoźnika, musisz zaznaczyć preferowaną formę współpracy. Nie możesz wybrać umowy o pracę, jednak firma korzysta również z usług pośredników, u których zatrudnienie na etat jest możliwe.

W DPD praca z własnym samochodem jest najbardziej opłacalna, ponieważ pracodawca wypłaca wynagrodzenie na podstawie sumy dostarczonych paczek. Najwięcej można zarobić w okolicach Świąt Bożego Narodzenia i Czarnego Piątku. Część kurierów posiadających własne auta pracuje w oparciu o umowę zlecenie, jednak większość wybiera samozatrudnienie. W swoich zarobkach kurier DPD na umowie B2B musi uwzględnić koszty paliwa i eksploatacji samochodu.

Wysokość stawek w ogłoszeniach waha się od 5500 do nawet 7700 zł brutto. Pracodawcy pośredniczący w zatrudnianiu pracowników dla DPD mogą ustalać własne limity zarobków. Na wysokość wynagrodzenia wpływa m.in. posiadane doświadczenie.  

Własny samochód i inne czynniki wpływające na stawki kurierów DPD

Kiedy dopiero zaczynasz pracę kuriera DPD, zarobki mogą być niższe. Jednak z czasem lepiej poznajesz specyfikę zawodu, więc zaczynasz dostarczać więcej przesyłek. Liczba dostarczonych paczek to jeden z głównych czynników wpływających na wysokość wynagrodzenia dla kurierów posiadających własny samochód.

  1. Praca w DPD z własnym samochodem – posiadanie własnego auta może zwiększyć Twoje zarobki, ale generuje też wyższe koszty. Kiedy prowadzisz działalność, opłaty za paliwo, naprawy i ubezpieczenie musisz pokrywać z zarobków. Dlatego kurierzy z własnym autem mogą liczyć na wyższą stawkę za dostarczenie każdej paczki.
  2. Samochód firmowy – korzystanie z samochodu udostępnionego przez DPD lub pośrednika jest mniej kosztowne, jednak w takiej sytuacji otrzymujesz stałe wynagrodzenie bez względu na liczbę przesyłek dostarczonych do klientów. Opcja jest dobra na początek, ale niemal każdy kurier dąży do zakupu własnego samochodu i przejścia na samozatrudnienie.
  3. Region pracy – u kuriera DPD zarobki zależą też od regionu. W większych miastach obsługuje się dużo więcej paczek niż w małych miejscowościach. W Warszawie, Krakowie czy Wrocławiu kurierzy, których wynagrodzenie oparte jest na liczbie dostarczanych przesyłek, mogą liczyć na naprawdę wysokie zarobki. 
  4. Rodzaj dostarczanych paczek – w DPD zdarzają się przesyłki, które wymagają szczególnej uwagi ze względu na kształt lub rozmiar. Zazwyczaj są lepiej płatne, ale ich dostarczanie wymaga dużo siły i może wiązać się z ryzykiem kontuzji. Jeśli nie możesz dźwigać, lepiej szukaj pracy w InPost, gdzie limit wagowy paczek wynosi 30 kg.

Jak wygląda praca kuriera DPD i gdzie szukać ofert?

Jak wygląda praca kuriera DPD? Typowy dzień zaczyna się od załadunku paczek w lokalnym oddziale. Następnie ruszasz w trasę, aby dostarczyć przesyłki do klientów. Kluczowe elementy pracy kuriera to: 

  • dobra organizacja czasu, 
  • znajomość topografii miasta,
  • punktualność. 

Zazwyczaj przez kilka tygodni obsługujesz jeden obszar, co pozwala na opracowanie systemu umożliwiającego dostarczenie jak największej liczby przesyłek w jak najkrótszym czasie.

Jeśli interesuje Cię praca i zarobki kuriera DPD, oferty znajdziesz na popularnych portalach z ogłoszeniami. Warto regularnie sprawdzać oficjalną stronę przewoźnika, gdzie w zakładce „Kariera” firma publikuje informacje o wakatach z podziałem na miasta. 

Planujesz otworzyć działalność gospodarczą i współpracować z DPD jako niezależny przewoźnik? Zanim spełnisz wszystkie formalności, skontaktuj się bezpośrednio z lokalnym oddziałem. Zorientujesz się, jak wyglądają aktualne warunki współpracy w Twoim regionie, co pomoże w podjęciu decyzji o założeniu działalności.

Total
0
Shares
Previous Post

Wysyłka roweru kurierem – jak go zapakować i nadać?

Related Posts